For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
  • Zdravé prepeličie vajíčka
Popis
Cena : €0.09
Typ : Predávam
Dátum : 7 septembra, 2020
Adresa : Žilina

Cena za kus 0,09 eur. Prepelice sú kŕmené v lete hlavne zeleným krmivom a v zime sušenou trávou, čím ich vajcia majú vyšší podiel omega 3- mastných kyselín.
Vajíčka sú balené v počte 18 kusov za 1,70 eura alebo 51 kusov za 4,50 eura. Vajíčka posielam aj poštou, starostlivo zabalené, aby sa nerozbili. V rámci Žiliny viem vajíčka doviesť zadarmo. Prepelice sú kontrolované potravinovou a veterinárnou správou, čiže sa môžu predávať aj v obchode.
K vajíčkam tiež predávam nožnice na lepšie otváranie vajíčok za 2 eura.

Hoci je prepeličie vajíčko menšie ako slepačie, na rozdiel od slepačieho obsahuje 2,5 krát viac vitamínov A,B1 a B2. Tieto vitamíny zohrávajú dôležitú úlohu pri boji s alergiami, problémami s krvným obehom a ďalšími civilizačnými chorobami.

Taktiež obsahujú 5 krát viac fosforu, draslíka a železa, čím pomáhajú pri liečbe chudokrvnosti, pri migrénach, astme a zápaloch žalúdočnej sliznice. Ich pravidelná konzumácia normalizuje krvný tlak a zlepšuje trávenie.

Tiež je dokázané, že na rozdiel od slepačieho vajíčka má 5-násobne vyšší prísun bielkovín, čo je vhodné pre cvičiacich a posilňujúcich ľudí.

Vzhľadom k vysokému obsahu lecitínu, konzumácia surových vajec znižuje hladinu cholesterolu. Je zdrojom Omega 3- mastných kyselín, ktoré priaznivo ovplyvňujú kardiovaskulárny systém.

 

 Podobné inzeráty
Hore